Pracownia Psychologiczna KM Studio poleca:
Warsztat Gestalt z Rafaelem Cortiną to rozwojowe wydarzenie Gestalt organizowane przez Łódzką Szkołę Gestalt, z którą my jako Pracownia Psychologiczna KM Studio mamy ogromną przyjemność współpracować.
Nasza Pracownia Psychologiczna poleca warsztat Gestalt z Rafaelem Cortiną przede wszystkim psychoterapeutom i psychoterapeutom w szkoleniu Gestalt. Zaliczany jest do wymaganych godzin tzw. free choice, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt.
Informacje organizacyjne
Temat warsztatu: Healing Trauma in the Path of Recovery: A Compassionate/Relational Gestalt Approach – Podejście Gestalt do uzdrawiania traumy i wspierania powrotu do zdrowia
Prowadzący: Rafael Cortina
Organizator: Łódzka Szkoła Gestalt
Termin: 16.06 – 18.06.2023
Dni warsztatu: Piątek: 15:00-19:00, sobota, niedziela: 9:00 – 19:00. W tym przerwy w godz. 13:00 – 15:00.
Ilość godzin: 25 godzin szkoleniowych
Miejsce: Siedziba Łódzkiej Szkoły Gestalt, ul. Piotrkowska 125, Łódź
Koszt: 1500 zł
Prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język polski.
Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia przyjmujemy:
- telefonicznie: 575 591 555
- mailowo: sekretariat@gestaltszkola.pl
W obu przypadkach niezbędne będzie również wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Opis Warsztatu Gestalt z Rafaelem Cortiną:
Traumatyczne dzieciństwo i wydarzenia życiowe kształtują sposób, w jaki jednostka postrzega siebie i świat, co ma bezpośredni wpływ na relacje, postrzeganie siebie, umiejętności radzenia sobie, poczucie własnej wartości itp. Niestety, powszechnym i początkowo skutecznym sposobem radzenia sobie z wpływem traumy i przystosowywania się do świata są zachowania uzależniające. Przynoszą one chwilową ulgę i znieczulają ból emocjonalny i relacyjny. Celem warsztatu jest głębsze zrozumienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego, niekorzystnych doświadczeń z dzieciństwa, teorii poliwagalnej oraz zastosowanie tej wiedzy w ramach psychoterapii Gestalt w celu wspierania procesu zdrowienia.
Szkolenie to będzie kładło nacisk na nauczanie klinicznego modelu leczenia traumy i uzależnień poprzez przedstawienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego oraz zastosowania tej wiedzy w ramach podejścia gestaltowskiego/relacyjnego. Celem jest pomoc klientom w rozwinięciu ich zdolności do odkrywania granicy kontaktu i budowania nowych doświadczeń, które mogą prowadzić do możliwości rozwoju i zdrowienia.